Yıldız Car System

Anasayfa Hizmetlerimiz Kaporta ve Boya Hizmetleri Oto Kalorifer Tamiri

Oto Kalorifer Tamiri

Araba ısıtıcınızın nasıl çalışması gerektiği aşağıda açıklanmıştır :

Arabaya binin, kontağı açın, ısıtma kontrollerini ayarlayın.
Sıcak havanın yakında geleceğinden emin olarak, kabininize soğuk hava üflenirken sabırla titreyin.
Hedefinize konfor içinde ulaşın.
Ancak bazen ısıtıcınız 2. Adımda durur. Oto Kalorifer Tamiri Aracınızın HVAC sisteminde bir şeyler bozulur veya motor radyatörünüzden soğutma sıvısı akışını bozar. Toplanın ve Midas’a gidin.

Çankaya Oto Servisi Uzmanlarımız®, ısıtıcınızın neden ısınmadığını ayrıntılı olarak açıklamak ve bütçeniz için en iyi seçenekleri tartışmak için zaman ayırır. Herhangi bir onarım yapmadan önce yazılı bir tahminde bulunacağız. Bugün bir randevu talep edin.

Arabam kalorifer açıkken neden soğuk hava üflüyor?
Isıtıcınızdan gelen soğuk hava, çalıştırmanın ilk birkaç dakikasında normaldir. Havalandırma deliklerinizden çıkan hava kısa sürede ısınmazsa, ısıtıcınızda veya soğutma sıvınızda bir sorun var demektir. Isıtma sisteminiz motor radyatöründen soğutma sıvısı (su + antifriz) alır, bu nedenle her iki sistem için yeterli soğutma sıvısı yoksa motor mevcut soğutma sıvısını alır. Başka bir olası suçlu: motorunuzun su pompası, soğutma sıvısını radyatöre geri döndürmede başarısız oluyor – yine ısıtıcı için soğutma sıvısı sıkıntısına yol açıyor.

İlgili Bağlantılar:

Radyatör Yıkama
Radyatör Sızıntısı
Bir arabada ısıtıcının çalışmamasına ne sebep olur?

Düşük soğutma sıvısı: Isıtıcınız, motor radyatörü ile aynı soğutma sıvısını paylaşır. Radyatör sızıntısı veya kötü su pompası, ısıtıcı peteğini soğutma sıvısı olmadan bırakabilir.
Kötü ısıtıcı göbeği: Sızıntılara ek olarak, ısıtıcı göbeğiniz deliklere ve tıkanmış soğutma sıvısı hortumlarına kurban gidebilir.
Kötü fan motoru: Bu, ısıtılmış havanın kabininize ulaşmasını engelleyebilir.
Kötü HVAC kontrolleri ve valfleri: Zamanla bu küçük parçalar kırılabilir veya sıkışabilir.
Kırık veya sıkışmış termostat: Bol miktarda soğutma sıvısı olan sıfır durumundaki bir ısıtıcı bile devreye girmesini söylemek için bir termostata ihtiyaç duyar.

Kötü bir otokalorifer peteğinin belirtileri nelerdir?

Isıtıcı göbeği, genellikle ön panel havalandırmalarının arkasında oturan küçük, radyatör benzeri bir cihazdır. Soğutma sıvısı çekirdeğe girer, ısı alır ve ardından kabininize üflenen havayı ısıtmak için çıkar. Oto Kalorifer Tamiri Aracınızın kalorifer peteğinin servise ihtiyacı olduğuna dair bazı genel işaretler şunlardır:

Isıtıcınız soğuk hava üflüyor: Delinmiş veya başka şekilde hasar görmüş bir ısıtıcı göbeği ısı transferini engelleyebilir.
Isındıktan sonra kabininiz buğulanıyor: Kötü bir ısıtıcı göbeğinden akan soğutma sıvısı soğuk kalır. Kabininize üflenen hava soğur. Kabininiz zaten sıcaksa, tüm camlarınızda yoğuşma birikir.
Arabanız tatlı mı acı mı kokuyor: Oto Kalorifer peteğiniz sızdırıyorsa, kabininizde veya aracınızın dışında soğutma sıvısının meyvemsi veya acı kokusunu fark edebilirsiniz. Radyatör kaçağı da olabilir .
Soğutma sıvısı seviyeniz düşüyor: Kalorifer peteğinizde veya radyatörünüzde soğutma sıvısı sızıntısının başka bir işareti. Aşırı ısınma riskine karşı dikkatli olun.
Aracınız aşırı ısınır: Tıkalı bir kalorifer göbeği, motorunuzun aşırı ısınmasına ve sizi yolda mahsur bırakmasına neden olabilir.