Yıldız Car System

Anasayfa Hizmetlerimiz Araç Bakım Hizmetleri Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

Arabanızın klima sistemi beş ayrılmaz parçadan oluşur:

  • Soğutucu (gaz)
  • Kompresör (soğutucu içeren)
  • Kondansatör
  • Alıcı
  • Termal genleşme valfi
  • Buharlaşma serpantinleri

Klima sistemi etkinleştirildiğinde, soğutucu (gaz) kondensere gider. Atmosferden gelen taze hava kondansatörün üzerinden geçerek gazın sıcaklığının düşmesine ve sıvı hale gelmesine neden olur. Oto Klima Gazı Dolumu Bu sıvı, bir termal genleşme valfine ulaşmadan önce safsızlıkları gideren bir alıcıdan geçer. Valf, sıvının akışını ayarlayarak sıcaklığı kontrol etmenizi sağlar. Sıvı daha sonra, daha sonra soğuk hava olarak kabine üflenen buharlaştırma serpantinlerinden geçerken buhara dönüşür. Soğutucu bu noktada tekrar gaz haline gelir ve işlemin yeniden başlaması için kompresöre hazır olarak geri döner. Araba Klima Gazı Dolumu Genel kural, aracınızın klimasının iki yılda bir yeniden gazlanması gerektiğidir. Ankara Klima Gazı Dolumu Bunun nedeni, aracınızın her yıl sistemden %10 – 15 oranında gaz sızdırdığının tahmin edilmesidir; ve bu, siz onu kullanmadan önce bile olabilir!

Bir klima dolumu ayrıca, sistemin hatalarının giderilmesi için iyi bir zaman sunar, bu da esasen tüm sistemi arındırır. Bu tavsiye edilir, çünkü klima sisteminin bazı yönleri bakteriler için bir üreme alanıdır ve bu da kötü kokulara yol açar.

Not: Klima sisteminizde bir bakteri birikmesini göz ardı etmek, potansiyel olarak alerjiler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Düzenli gaz dolumu ile aracınızın performansını önleyerek büyük ölçüde tasarruf edin.