Yıldız Car System

Anasayfa Hizmetlerimiz Akü Hizmetleri Akü Değişimi

Akü Değişimi

Akü Değişimi Ankara

Akü Değişimi Modern bir akü, kullanıma bağlı olarak genellikle 1 ila 4 yıl arasında dayanır. Sizinki çıkmak üzereyse, çok geç olmadan yerel Yıldız Bosch Car mağazanızdan yeni bir tane aldığınızdan emin olun.  sekmesini kullanarak aracınız için doğru aküyü ve parçaları bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rego ve eyaletinizi girmek veya marka, model ve yıla göre arama yapmak. Bu tamamlandığında, sitemizde arama yaparken aracınıza uygun doğru ürünler önerilecektir. Arabanızın Yeni Bir Aküye İhtiyacı Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız? Pilinizin değiştirilmesi gerektiğini gösteren birkaç belirti vardır. İşte en sık karşılaşılanlardan birkaçı:

Bir araba aküsünün değiştirilmesi

– Araba zor çalıştırılıyor, yavaş dönüyor veya hiç dönmüyor – özellikle aracınızı çalıştırmak yerine marş motorunuz tık sesi çıkarıyorsa.
– Loş farlar, yavaş göstergeler ve diğer elektrik sorunları.
– Voltaj gösterge göstergesinde uyarı lambaları veya düşük voltaj.
– Aşınmış konektörler veya aşırı deşarj ile kaplanmış terminaller.
– Bozuk, şişmiş veya sızdıran akü kutusu.
– Akünüzün çok eski olduğunu ve değiştirilmediğini biliyorsunuz.

Arabamın Hangi Aküye İhtiyacı Var ?

Arabanız için doğru aküyü seçerken yapılacak ilk şey, doğru dış boyutlara sahip olanı seçmektir – akünüzün akü tepsisine sığması gerekir. Ardından, terminal direklerinin doğru boyutta olduğundan ve akünün doğru tarafında olduklarından emin olun – bu şekilde kablolarınız ve terminalleriniz sorunsuz bir şekilde sığacaktır.

Son olarak, yeni pilinizin ne kadar güçlü olması gerektiğini belirlemeniz gerekir. Yeni akünüzün CCA derecesi eski akünüzle aynı veya biraz daha yüksek olmalıdır. akünüzü eşleştirmede sorun yaşıyorsanız veya eski akünüz yoksa, yerel Yıldız Bosch Car’daki akü takma araçlarımızı inceleyin veya dost canlısı ekip üyelerimizden birinden size yardım etmesini isteyin.

Araç Akümdeki Sayılar Ne Anlama Geliyor?

Bir araba aküsünün üzerinde “Cold-Cranking Amps” anlamına gelen “CCA” olarak yazılmış bir derecelendirme olacaktır . Bu, bir pilin -18 derece C’de 30 saniye boyunca hücre başına 1,2 voltun altına düşmeden verdiği amper sayısının bir ölçüsüdür. CCA derecesi ne kadar yüksek olursa, akünün soğuk iklimlerde çalıştırma gücü o kadar yüksek olur. Birçok pil aynı zamanda “CA” veya “Marş Amplerini” de gösterecektir .

Yukarıdakiyle aynıdır, ancak 0 derece C’de ölçülür. Bir akü seçerken yukarıdaki iki ölçümden herhangi biri önemlidir – genel kural, akünün amper değeri ne kadar fazlaysa arabanızı o kadar kolay çalıştırabilmesidir. Daha büyük motorlara sahip veya dizelle çalışan araçlar için, bu araçlardaki marş motorunun aracı döndürmek için çok daha fazla tork vermesi gerektiğinden, yeterli CCA veya CA içeren bir aküye sahip olmak çok önemlidir.

Pillerde sıklıkla bulunan diğer özellikler , “Yedek kapasite” ve “Amp Saat” anlamına gelen RC ve AH’dir .sırasıyla. Yedek Kapasite, yeni ve tamamen şarj edilmiş bir pilin, pil 10,5 voltun altına düşmeden 25 amperlik sabit bir yük sağlayacağı dakika cinsinden süreyi ifade eder. RC ne kadar yüksek olursa, alternatör arızalanırsa aracınız o kadar uzun süre çalışabilir ve bu nedenle aracınızın yalnızca akü gücüyle çalıştığı anlamına gelir.

Amp-saat, genellikle derin döngülü akülerde bulunan bir derecedir ve belirli bir saat boyunca iletilen amper ölçüsüdür – örn. Bir pil 100 amper saat olarak derecelendirildiyse, 20 saat boyunca 5 amper veya 5 saat boyunca 20 amper güç sağlayabilir. Ancak, pil teknolojisine bağlı olarak uzun vadede pile zarar verebileceğinden, pilinizi tamamen boşaltmak istemediğinizi düşünün. AGM, ıslak hücre ve geleneksel pil türleri %20’yi geçmemek için en iyisidir, lityum piller ise eski pil teknolojisinden daha fazla boşalabilir.

Bir araba aküsünün değiştirilmesi

Hangi Marka Araç Aküsü En Uzun Ömürlüdür ?

Çoğu zaman, insanlar hangi marka araba aküsünün en iyi olduğu konusunda endişelenirler, ancak dikkate alınması gereken asıl şey, hangi akü türünün en iyi olduğudur. Bunun cevabı, aracınızı nasıl kullandığınıza ve akünüzden neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır. Koşuşturan bir arabadaki basit bir marş aküsü, bir karavan veya karavandaki derin döngülü bir aküden çok farklı özelliklere sahip olacaktır. Supercheap Auto, tümü saygın markalardan yüksek performanstan ekonomiye kadar tüm yelpazeyi kapsayan çok çeşitli akünün stoklar; Yüzyıl ve SCA.

Araç Akümdeki Sayılar Ne Anlama Geliyor?

Bir araba aküsünün üzerinde “Cold-Cranking Amps” anlamına gelen “CCA” olarak yazılmış bir derecelendirme olacaktır . Bu, bir akünün -18 derece C’de 30 saniye boyunca hücre başına 1,2 voltun altına düşmeden verdiği amper sayısının bir ölçüsüdür. CCA derecesi ne kadar yüksek olursa, akünün soğuk iklimlerde çalıştırma gücü o kadar yüksek olur. Birçok akü aynı zamanda “CA” veya “Marş Amplerini” de gösterecektir .

Yukarıdakiyle aynıdır, ancak 0 derece C’de ölçülür. Bir akü seçerken yukarıdaki iki ölçümden herhangi biri önemlidir – genel kural, akünün amper değeri ne kadar fazlaysa arabanızı o kadar kolay çalıştırabilmesidir. Daha büyük motorlara sahip veya dizelle çalışan araçlar için, bu araçlardaki marş motorunun aracı döndürmek için çok daha fazla tork vermesi gerektiğinden, yeterli CCA veya CA içeren bir aküye sahip olmak çok önemlidir.

aküde sıklıkla bulunan diğer özellikler , “Yedek kapasite” ve “Amp Saat” anlamına gelen RC ve AH’dir .sırasıyla. Yedek Kapasite, yeni ve tamamen şarj edilmiş bir akünün, akü 10,5 voltun altına düşmeden 25 amperlik sabit bir yük sağlayacağı dakika cinsinden süreyi ifade eder. RC ne kadar yüksek olursa, alternatör arızalanırsa aracınız o kadar uzun süre çalışabilir ve bu nedenle aracınızın yalnızca akü gücüyle çalıştığı anlamına gelir.

Amp-saat, genellikle derin döngülü akülerde bulunan bir derecedir ve belirli bir saat boyunca iletilen amper ölçüsüdür – örn. Bir akü 100 amper saat olarak derecelendirildiyse, 20 saat boyunca 5 amper veya 5 saat boyunca 20 amper güç sağlayabilir. Ancak, akü teknolojisine bağlı olarak uzun vadede aküye zarar verebileceğinden, akünüzü tamamen boşaltmak istemediğinizi düşünün. AGM, ıslak hücre ve geleneksel akü türleri %20’yi geçmemek için en iyisidir, lityum aküler ise eski akü teknolojisinden daha fazla boşalabilir.

Bir araba aküsünün değiştirilmesi

Hangi Marka Araç Aküsü En Uzun Ömürlüdür?

Çoğu zaman, insanlar hangi marka araba aküsünün en iyi olduğu konusunda endişelenirler, ancak dikkate alınması gereken asıl şey, hangi akü türünün en iyi olduğudur. Bunun cevabı, aracınızı nasıl kullandığınıza ve akünüzden neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır. Koşuşturan bir arabadaki basit bir marş aküsü, bir karavan veya karavandaki derin döngülü bir aküden çok farklı özelliklere sahip olacaktır. Çankaya Oto Servisi, tümü saygın markalardan yüksek performanstan ekonomiye kadar tüm yelpazeyi kapsayan çok çeşitli aküleri stoklar; Yüzyıl ve SCA.