Yıldız Car System

Anasayfa Rehber Aracınızın Aküsünü Değişim Zamanı İçin Gereken İşaretler

Aracınızın Aküsünü Değişim Zamanı İçin Gereken İşaretler

Eskisi kadar güçlü olmayan bir araba aküsüyle uğraşmak endişe vericidir. Araç sahiplerinin sürüş sırasında karşılaşmak istemedikleri uzun bir sorun listesine yol açabilir.

İşte aracınızın akünün mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerektiğine dair beş yaygın işarete bir bakış

1) Aracı Çalıştırmakta Zorlanma
Arabanın çalıştırılması gerektiğinde, sıçramaya başlayacaktır. Bu, araç aküsünün gerektiği gibi şarj edilmediğinin bir işaretidir ve bu, aracın geri kalanına güç sağlamadığı anlamına gelir. İlk başta, bu o kadar belirgin olmayacak. Zamanla, püskürtme daha uzun ve daha uzun olmaya devam edecektir. Bu sinir bozucu ve pilin suyunu kaybettiğinin açık bir işareti.

2) Soğuk Havada Düşük Performans
Dışarısı soğuk olduğunda akü ısınmaz. Akü %100 dolu değilse, bu büyük bir endişe kaynağı olacaktır çünkü soğuk hava aracın bu kısmına çok büyük bir baskı uygular.

Kış aylarında kolayca açılmıyorsa bu, akü değiştirme zamanının geldiğinin bir işaretidir.

3) Elektrik Arızaları
Kapılar düzgün kilitlenmiyorsa veya camlar düğmeyi kullanarak açılmıyorsa, bunun nedeni muhtemelen araç aküsünün onlara etkin bir şekilde güç vermemesidir.

Bu olduğunda akünüzü değiştirmek en iyisidir çünkü zamanla daha da kötüleşecektir.

4) Pano Işıkları ve Aydınlatma Sorunları
Pano ışıkları yanıp sönmeye başladığında bu, akünüzün bitmek üzere olduğunun bir işaretidir. Birkaç sorun ortaya çıkar ve bu, gösterge panelinde uyarı ışıklarının göründüğü zamandır.

Bu, bir akü zayıfladığında meydana gelen şarjı geri döndürmeyen alternatörü içerebilir.

5) Garip Koku
Araçtan belirgin bir koku geldiğinde, bu, aküde bir sorun olduğunun yaygın bir işaretidir. Bu koku genellikle “çürük yumurta” olarak adlandırılır ve zamanla kötüleşmeye devam eden bir kokudur.

Bunun olmasının nedeni, akünün sızdıran gazla ilgisi var. Aküdeki sülfürik asit dışarı çıkmaya başlar. Bu, hemen bir değişikliğin gerekli olduğunun önemli bir işaretidir.

Ortalama bir kişi için, bu iki sistemin hangi bölümünün soruna neden olabileceğini teşhis etmek zor olabilir. Yıldız Car System uzmanları yardımcı olabilir. Randevu için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Benzer Yazılar

Rehber
Selami Yıldız

Rutin Yağ Değişiminizi Neden Atlamamalısınız ?

Aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak ve pahalı onarım faturalarından kaçınmak için rutin araç bakımı çok önemlidir. Çamaşır yıkamak veya bulaşıkları temizlemek gibi bazı işler büyük sonuçlar

Devamı
Rehber
admin

Araba Isıtma ve Soğutma Sorunları

Aracınızdaki ısıtma ve klima sistemleri birbirine bağlı iken iki farklı sistemdir ve ayrı ayrı çalışır. Bununla birlikte, bir araçtaki her parça veya sistem gibi, araç

Devamı
Rehber
Selami Yıldız

Arabamın Kliması Neden Sıcak Hava Üflüyor ?

Arabanızın Klimasının Sıcak Hava Üflemesinin En Önemli Üç Nedeni Arabanızın kliması, düzgün çalıştığında harika bir şeydir, ancak çalışmadığında, aracınızla dolaşmaktan zevk almayacaksınız. Klimanız düzgün çalışmıyorsa veya

Devamı
Rehber
Selami Yıldız

Neden Rutin Yağ Değişiminizi Atlamamalısınız ?

Aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak ve pahalı onarım faturalarından kaçınmak için rutin araç bakımı şarttır. Çamaşır yıkamak veya bulaşıkları yıkamak gibi bazı işler önemli sonuçlara yol

Devamı