Yıldız Car System

Anasayfa Rehber Arabamın Kliması Neden Sıcak Hava Üflüyor ?

Arabamın Kliması Neden Sıcak Hava Üflüyor ?

Arabanızın Klimasının Sıcak Hava Üflemesinin En Önemli Üç Nedeni

Arabanızın kliması, düzgün çalıştığında harika bir şeydir, ancak çalışmadığında, aracınızla dolaşmaktan zevk almayacaksınız. Klimanız düzgün çalışmıyorsa veya sıcak hava üflemiyorsa, kontrol edebilmemiz için servisimizden randevu alın.

Ankara’nın yaz sıcağı hepimizin istediği kadar uzun süre ortalıkta kalmasa da, klimanız en üst seviyede çalışmıyorsa yaz aylarında arabanızı sürmeyi kesinlikle dayanılmaz bir deneyim haline getirebilir. Kompresörler aşınabilir, Freon sızıntı yapabilir ve fanlar bozulabilir. Bunlar, sizi tüm yaz boyunca serin tutmak için en iyi durumda olmasını sağladığımızdan emin olduğumuz şeylerden sadece birkaçı.

Arabanızın Klimasının Arızalı Olduğunu Gösteren Üç İşaret

1.)Soğutucu Sızıntısı

Soğutucu akışkan sızıntıları, soğutucu akışkanın basınç altında olmadığında anında buharlaşarak gaz haline gelmesi bakımından benzersizdir. Klima sistemleri sızdırmazdır ve bu nedenle soğutucu akışkan ilavesi gerektirmez. Soğutucu seviyesi düşükse, ele alınması gereken bir sızıntı vardır.

Klima sisteminizdeki sızıntılar, arabanızın altında antifriz veya yağ sızıntısı gibi tipik sıvı birikintilerine neden olmaz. Sertifikalı tamircilerimiz, klima hortum üniteleri veya bağlantılarının üzerinde veya çevresinde bulunabilecek yağlı kalıntı gibi çok daha az tehdit edici sızıntı belirtileri arama konusunda eğitimli ve deneyimlidir.

2.) Aşınmış Kompresör

Aracınızın klima sistemi, soğutucu akışkanı aracın kabinindeki ısıyı uzaklaştıran bir dizi hat ve filtreden geçirmek için bir kompresöre dayanır. Kompresör karmaşık bir makine olduğu için, kirleticiler veya sistemdeki diğer arızalı parçalar gibi bir çok şey kompresör arızasına neden olabilir.

İşte aracınızın klimasının ömrünü uzatmak için birkaç ipucu. İlk olarak, sezon dışında, dışarıdaki sıcaklık ne olursa olsun, arabanızın klimasını ayda bir kez yaklaşık 10 dakika çalıştırdığınızdan emin olun. Yıl boyunca kullanılan buz çözücü etkinleştirildiğinde klimayı çalıştırdıkları için çoğu modern araçta bunu yapmak kolaydır. Başka bir yol da arabanızı Çankaya araç tamir atölyemize getirmektir ve Yıldız Car System’deki ustalarımız serin kalmanızı sağlamak için klima sisteminizi çok noktalı bir kontrolden geçirecektir. 

3.) Elektrik Sistemi Sorunları

Arabanızın klima sisteminde, güvenli çalışma sağlamak için birlikte çalışan sigortalar ve röleler de dahil olmak üzere bir dizi kablo vardır. Bu elektrikli bileşenlerden biri, eskime veya arıza nedeniyle arızalanırsa, operatörün zarar görmesini veya güvenli olmayan koşulları önlemek için sistem kendini kapatır. Uygun test ekipmanı ve sorunu teşhis eden kişinin deneyim düzeyi olmadan bu sorunları izole etmek zordur.

 

 

Benzer Yazılar

Rehber
Selami Yıldız

Rutin Yağ Değişiminizi Neden Atlamamalısınız ?

Aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak ve pahalı onarım faturalarından kaçınmak için rutin araç bakımı çok önemlidir. Çamaşır yıkamak veya bulaşıkları temizlemek gibi bazı işler büyük sonuçlar

Devamı
Rehber
admin

Araba Isıtma ve Soğutma Sorunları

Aracınızdaki ısıtma ve klima sistemleri birbirine bağlı iken iki farklı sistemdir ve ayrı ayrı çalışır. Bununla birlikte, bir araçtaki her parça veya sistem gibi, araç

Devamı
Rehber
Selami Yıldız

Arabamın Kliması Neden Sıcak Hava Üflüyor ?

Arabanızın Klimasının Sıcak Hava Üflemesinin En Önemli Üç Nedeni Arabanızın kliması, düzgün çalıştığında harika bir şeydir, ancak çalışmadığında, aracınızla dolaşmaktan zevk almayacaksınız. Klimanız düzgün çalışmıyorsa veya

Devamı
Rehber
Selami Yıldız

Neden Rutin Yağ Değişiminizi Atlamamalısınız ?

Aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak ve pahalı onarım faturalarından kaçınmak için rutin araç bakımı şarttır. Çamaşır yıkamak veya bulaşıkları yıkamak gibi bazı işler önemli sonuçlara yol

Devamı